Tunezyjski raj na ziemii

Zabytki Hammamet

W ostatnich kilku latach coraz więcej naszych rodaków poszukuje dla siebie turystycznych celów poza Europom. Wśród bardzo popularnych miejsc wyjazdów naszych rodaków znajduje się w ostatnim czasie między innymi Tunezja, gdzie każdego roku pojawia się wielu Polaków. W tej chwili jest to kraj doskonale rozwinięty turystycznie, który zaprasza do wielu ciekawych miejsc.

Jednym z miast, gdzie pojawia się wielu Polaków jest Hammamet, nazywany stolicą wschodniego wybrzeża Tunezji. Obecnie miasto zamieszkuje około 70 tysięcy mieszkańców. Jest to miejscowość nastawiona na turystkę, która jednak ma również bogatą historię, dlatego poza piękną pogodą i plażami oferuje również warte zobaczenia interesujące miejsca. Zabytki Hammamet to przede wszystkim piękna historyczna Medyna tego miasta, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych na terenie całej Turcji. Składa się ona z pięknie odrestaurowanych domów, sklepów i tragów, gdzie zobaczyć można życie prawdziwej Tunezji oraz poznać kulturę Arabów.

Turyści wybierają: Hotel Omar Khayam Club oraz Sun&Fun Club Sandra

W centrum miasta znajduje się również piękna kazba. Jest to wyjątkowa twierdza, która w poprzednich wiekach była wielokrotnie otaczana przez chrześcijan, którzy dążyli do jej zdobycia i opanowania miasta. Ciekawym miejscem jest również willa Sebastiana, budynek z okresu międzywojennego, gdzie obecnie mieści się doskonale rozwinięte Międzynarodowe Centrum Kultury. Do wartych obejrzenia miejsc dołączyć można również stare meczety zlokalizowane w różnych częściach miasta.