Tunezyjski raj na ziemii

Tunis Turystycznie

Tunezja każdego roku odwiedzana jest przez wielu naszych rodaków. Dlatego też warto wiedzieć o tym kraju nieco więcej przed planowanym wyjazdem. Stolicą kraju jest Tunis, który położony jest blisko morza co również czyni go dobrze rozwiniętym ośrodkiem turystycznym regularnie odwiedzanym przez turystów z całego świata. Tunis turystycznie to jednak nie tylko piękne plaże czy też doskonałe hotele lecz przede wszystkim liczne zabytki tego historycznego miasta, którego początki sięgają już VII wieku przed naszą erą.

Miasto liczy sobie więc prawie 3 tysiące lat i dlatego ma doskonale rozwiniętą bazę miejsc, które powinien zobaczyć każdy turysta. Tunis turystycznie to przede wszystkim piękna Medyna tego miasta, która pozwala zobaczyć wyjątkowe zabytki i historyczne miejsca dla całej Tunezji. Na terenie Medyny warto między innymi zobaczyć piękne meczety, których historia sięga XI wieku. Poza nimi na ternie miasta znajdują się zabudowania pałacowe, które pochodzą już z XVII wieku a także z XVIII i XIX.

Hotele w mieście Tunis: Caribbean World Borj Cedria oraz Caribbean World Gammarth

Piękne budowle wielkich rozmiarów są znakiem charakterystycznym tego miasta. Wyjątkowym zabytkiem będzie również kasba a więc warownia z IX wieku, która obok ma powstały w XIII wieku piękny meczet. Na uwagę chrześcijan zasługuje katedra św. Wincentego, która jest wyjątkiem w świecie arabskim. Powstała w XIX wieku ma do zaprezentowania cudowne freski oraz piękne organy, którymi zachwycają się turyści z całego świata.