Tunezyjski raj na ziemii

Święte miasto Mahdia

Większość miast Tunezji opiera się w swoim rozwoju na turystyce, która dla mieszkańców tego miasta jest niezwykle ważna i generuje również największe finansowe zyski. Podobnie jest jeśli chodzi o Święte miasto Mahdia, które w tej chwili jest miejscowością zamieszkiwaną przez 45 tysięcy mieszkańców żyjących przede wszystkim z turystyki. Wyjątkowość tego miasta zawarta jest już w samej jego nazwie. Jest to miejsce założone na cześć największego proroka islamu Mahdiego, który miał być wysłannikiem Allaha.

Miasto założone zostało w 916 roku i szybko zaczęło się rozwijać. Założenia miasta dokonał Abd Allaha al-Mahdi, Mahdi był również założycielem państwa Fatymidów. Pierwsze kilkaset lat to bardzo prężny rozwój miejscowości, która stała się miastem wyjątkowym. Było to jedno z najważniejszych miast handlowych w całej północnej Afryce. Aby chronić się przed atakami wrogów na terenie miasta powstały piękne mury i zabezpieczenia, które miały chronić przed atakami. Miasto posiadało również wspaniała flotę, która dbała o jego bezpieczeństwo.

Popularne Hotele w okolicy Mahdia: El Mouradi Cap Mahdia oraz Nour Palace

Z czasem jednak znaczenie tego miasta zaczęło podupadać. Obecnie jest to miejscowość mała, żyjąca tylko z turystyki. Położenie dość blisko najważniejszego kurortu wypoczynkowego Sousse sprawia, że warto się tam wybrać i zobaczyć historyczne zabudowania, które pozostały na terenie miasta. Dla osób, które w czasie wakacji cenią sobie spokój będzie to miejsce doskonałe do wypoczynku, bez tłumu gapiów i interesantów.