Tunezyjski raj na ziemii

Monastyr – wschodnie wybrzeże Tunezji

Do popularnych celów wyjazdów turystycznych naszych rodaków można w tej chwili zaliczyć bez wątpienia doskonale rozwiniętą turystycznie Tunezję, gdzie znajdziemy ogrom interesujących miejsc. Pośród nich znajduje się między innymi Monastyr, jego z największych miast na wschodnim wybrzeżu Tunezji, gdzie każdego roku pojawia się mnóstwo turystów. Obecnie jest to miasto zamieszkiwane przez prawie 100 tysięcy osób.

Doskonale rozwinięte turystycznie jest również jednym z najważniejszych portów w całej Tunezji. Dysponuje doskonale zorganizowanym lotniskiem, dlatego też przyjmuje każdego roku mnóstwo turystów. Również wycieczki z Polski odbywają się do tego miasta regularnie. Większość oferowanych wyjazdów osiedla się w hotelach na terenie tego miasta położonych tuż nad morzem. Monastyr po odzyskaniu niepodległości stał się miastem, które podlegało licznym przemianom. Zostało przebudowane i mocno zmodernizowane. Wyburzono część z historycznej Medyny zastępując je nowoczesnymi budynkami.

Nocuj w: Hotel Ramada Liberty Resort lub Skanes Serail

Najbardziej charakterystyczną budowlą sprzed wieków pozostał Ribat oraz przylegający do niego Wielki Meczet. Nad miastem góruje charakterystyczna budowla minarety mauzoleum Bourgiby, pierwszego prezydenta Tunezji, który urodził się w tym mieście. Zasadniczo rzecz biorąc jest to miejscowość, która po odzyskaniu niepodległości postawiła na turystykę i był to strzał w dziesiątkę, gdyż obecnie odwiedzane jest przez turystów z całego świata.

Hotel Ramada Liberty Resort