Tunezyjski raj na ziemii

Kurort wypoczynkowy Sousse

Szukając ciekawych miejsc na wyjazdy turystyczne wielu naszych rodaków zdecydowało się na kraje arabskie, które w tej chwili odwiedzane są już przez ogrom Polaków. Wśród wartych uwagi miejsc jest między innymi kurort wypoczynkowy Sousse. Jest to jedno z największych miast w całej Tunezji, które nazywane jest przez wielu perłą tego kraju. W tej chwili zamieszkiwane jest przez prawie 200 tysięcy mieszkańców, którzy rozwijają w mieście różnoraką działalność.

Jednak to Turystyka jest tam najważniejsza. Każdego roku pojawia się tam prawie milion turystów z całego świata. Zaletą tego miasta jest doskonale rozwinięta baza noclegowa, która daje w tej chwili możliwość wyboru odpowiedniego hotelu dla siebie. Poza tym miasto gwarantuje doskonałą pogodę i piękne plaże, gdzie tuż nad brzegiem morza będzie można doskonale wypocząć. Całe miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO co pokazuje, że nie jest to tylko miasto wypoczynkowe. Jest tam również szereg interesujących zabytków, które warto poznać.

Polecamy: Wonder Golf oraz Viva Tergui Club

Na uwagę zasługuje między innymi wspaniały Wielki Meczet z IX wieku, Ribat oraz inne zabudowania Medyny, które sięgają również IX wieku. Dla chrześcijan wyjątkowym miejscem będą również katakumby rozciągnięte na długości kilku kilometrów, gdzie spoczywa ponad 15 tysięcy chrześcijan. Ogólnie rzecz biorąc kurort wypoczynkowy Sousse jest miejscem godnym odwiedzania i bliższego poznania, przez każdego kto chce wyjechać do Tunezji.