Tunezyjski raj na ziemii

Djerba – oaza na Morzu Śródziemnym

Tunezja, cel turystyczny coraz większej grupy naszych rodaków to w tej chwili nie tylko miasta położone tylko nad brzegiem morza. Coraz więcej zwolenników zyskuje sobie między innymi Djerba – oaza na Morzu Śródziemnym. Piękna wyspa położona obok wschodniego wybrzeża Tunezji należy do tego kraju i jest doskonale rozwiniętym ośrodkiem turystycznym, gdzie każdego roku pojawia się mnóstwo turystów.

Na wysepce połączonej obecnie groblą z kontynentem mieszka około 100 tysięcy osób jednak każdego roku pojawia się tam mnóstwo turystów. Wyspa dysponuje lotniskiem, dlatego można dotrzeć tam z łatwością i spędzić wyjątkowe wakacje. Co szczególnie ważne obecnie jest tam doskonale rozwinięta baza turystyczna, w której spędzić można wyjątkowe wakacje. Poza typowymi zabudowaniami turystycznymi pochodzących z kilku ostatnich lat na terenie miasta  Djerba znaleźć można wiele interesujących starożytnych budowli. Fortyfikację z przed prawie tysiąca lat znajdują się tam bardzo licznie i warto je zobaczyć.

Turyści w Djerba wybierają Hotele: Hotel Island Beach Club oraz Hotel Sangho Village Djerba

Poza nimi na uwagę turystów zasługują takie zabytki jak meczety charydżyckie oraz ibadyckie. Wśród odwiedzanych miejsc jest również starożytna Fort Dżerba tuż nad morzem. Ogólnie rzecz biorąc jest to miejsce naprawdę ciekawe i jeśli ktoś chce wybrać się do mniej obleganych turystycznie miejsc Tunezji warto, by zdecydował się na tą oazę na Morzu Śródziemnym, gdzie dodatkowo istnieje międzynarodowe lotnisko a więc dotarcie na miejsce, będzie szczególnie ułatwione.